Tekninen lautakunta 1.6.2017-31.5.2021

Lautakunnan toiminnasta ja tehtävistä on tarkemmin määrätty hallintosäännössä.
Lautakuntien jäsenet ja varajäsenet valitsee kunnanvaltuusto. Se nimeää myös jäseniksi valittujen joukosta puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan.

Kunnanhallituksella on edustaja lautakunnassa seuraamassa päätöksentekoa. Edustajalla on kokouksessa puhevalta mutta ei äänivaltaa.

Pj Luoma-aho Tero
tero.luoma-aho@pelkosenniemi.fi
040 5228645

vpj Aho Joni
joni.aho@pelkosenniemi.fi

044 022 0394

Heikkilä Pirjo
pirjo.heikkila@pelkosenniemi.fi
040 843 0720

Kulpakko Aino
aino.kulpakko@pelkosenniemi.fi
040 517 1403

Nikka Esko
esko.nikka@pelkosenniemi.fi
0400 190 246

Varajäsenet

Humalalampi Eila
040 768 0831

Kiemunki Sari-Anne
sari-anne.kiemunki@pelkosenniemi.fi
040 594 4658

Oikarinen Antti
antti.oikarinen@pelkosenniemi.fi
050 543 6191

Matomaa Markku
040 594 3123

Juntunen Marianne
marianne.juntunen@pelkosenniemi.fi
040 700 8381