Kunnanvirasto

Pelkosenniemen kunta
Sodankyläntie 1 A
98500 Pelkosenniemi
kirjaamo@pelkosenniemi.fi

muut sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@pelkosenniemi.fi

Puh. katso yhteystiedot (ei puhelinvaihdetta vaan jokaisella on oma numero)

 

Kunnanviraston aukioloajat


Avoinna ma-pe 9.00-15.00

Sosiaalitoimisto päivystää arkisin klo 8-9 numerossa 040 532 0474.

Sivistystoimisto palvelee osoitteessa Sodankyläntie 2.

Tekninen toimisto palvelee osoitteessa Kemijärventie 6.

 

Henkilökunta ja yhteystiedot

Arvola Heikki
etsivä nuorisotyöntekijä, Sivistyspalvelut
040 514 2264
heikki.arvola@pelkosenniemi.fi

Bonden Reija
kouluavustaja, Sivistyspalvelut
reija.bonden@pelkosenniemi.fi

Hannuniemi Seija
kokki, Sosiaalipalvelut
seija.hannuniemi@pelkosenniemi.fi

Harju Eeva
kirjanpitäjä, Hallinto- ja talouspalvelut
040 723 7794
eeva.harju@pelkosenniemi.fi

Hautala Marjo
kanslisti, Hallinto- ja talouspalvelut
040 725 2991
marjo.hautala@pelkosenniemi.fi

Hautala Tarja
lähihoitaja, Sosiaalipalvelut
040 147 6902
tarja.hautala@pelkosenniemi.fi

Heikkilä Markku
maaseutuasiamies, Elinkeinopalvelut
0400 128 986
markku.heikkila@pelkosenniemi.fi

Järviaho Johanna
opettaja, Sivistyspalvelut
johanna.jarviaho@pelkosenniemi.fi

Karppinen Kari
kanslisti, Tekniset palvelut
040 542 4085
kari.karppinen@pelkosenniemi.fi

Kiljunen Eija
kotipalvelu, Sosiaalipalvelut
040 746 3159
eija.kiljunen@pelkosenniemi.fi

Korhonen Jussi
kiinteistönhoitaja, Tekniset palvelut
040 487 2449

Koskinen Sanna
siivooja, Tekniset palvelut
040 654 2686

Kotavuopio Keijo
rakennustarkastaja, Tekniset palvelut
040 198 0998

Lakela Airi
siivooja, Tekniset palvelut
040 654 2624

Leinonen Panu
Tekninen johtaja, Tekniset palvelut
040 487 2445
panu.leinonen@pelkosenniemi.fi

Lindqvist Anita
palvelukodin johtaja, Sosiaalipalvelut
0400 406 481
anita.lindqvist@pelkosenniemi.fi

Lintula Laura
kotipalvelu, Sosiaalipalvelut
040 746 3159
laura.lintula@Pelkosenniemi.fi

Lång Marjut
erityisopettaja, Sivistyspalvelut
040 352 3619

Moilanen Vesa
työpajaohjaaja, Sivistyspalvelut
040 546 9894

Pahkala Anne
rehtori, Sivistyspalvelut
040 568 7630
anne.pahkala@pelkosenniemi.fi

Palveluneuvoja, Hallinto- ja talouspalvelut
040 507 6286
etunimi.sukunimi@Pelkosenniemi.fi

Parviainen Mika
nuoriso-liikuntasihteeri, Sivistyspalvelut
040 515 4917
mika.parviainen@pelkosenniemi.fi

Pasma Jutta
projektityöntekijä, Sivistyspalvelut
040 483 9818
jutta.pasma@pelkosenniemi.fi

Peuranen Marita
kanslisti, Hallinto- ja talouspalvelut
040 756 0836
marita.peuranen@pelkosenniemi.fi

Poikajärvi Päivi
sosiaalipalvelusihteeri, Sosiaalipalvelut
040 578 0590
paivi.poikajarvi@pelkosenniemi.fi

Poikela Marko
kiinteistönhoitaja, Tekniset palvelut
040 132 6505

Rae Anna-Liisa
kanslisti, Sivistyspalvelut
040 761 8117
anna-liisa.rae@pelkosenniemi.fi

Rannila Minerva
hyvinvointi- ja sivistysjohtaja
040 545 9009
minerva.rannila@pelkosenniemi.fi

Rautiainen Päivi
Perhetyöntekijä, Sosiaalipalvelut
040 745 9980
paivi.rautiainen@pelkosenniemi.fi

Rautiainen Tapio
Työpajaohjaaja, Hallinto- ja talouspalvelut
040 356 1775
tapio.rautiainen@pelkosenniemi.fi

Rissanen Leena
ravitsemispäällikkö, Tekniset palvelut
040 563 8278
leena.rissanen@pelsavu.fi

Savukoski Riitta
Hallintojohtaja, Hallinto- ja talouspalvelut
0400 222 191
riitta.savukoski@pelkosenniemi.fi

Severinkangas Pertti
kunnanjohtaja, Hallinto- ja talouspalvelut
040 157 7045
pertti.severinkangas@pelkosenniemi.fi

Sirviö Terho
atk-tuki, Pelkosenniemi
040 765 0741
terho.sirvio@pelkosenniemi.fi

Suopanki Johanna
päiväkodin johtaja, Sivistyspalvelut
040 754 7315
johanna.suopanki@pelkosenniemi.fi

Takala Susanna
Sosiaalijohtaja, Sosiaalipalvelut
040 532 0474
susanna.takala@pelkosenniemi.fi

Tenhunen Mika
Elinkeinokoordinaattori, Elinkeinopalvelut
040 195 0488
mika.tenhunen@pelkosenniemi.fi

Tolppanen Helena
kotipalvelu, Sosiaalipalvelut
040 746 3159
helena.tolppanen@pelkosenniemi.fi

Työterveyshoitaja
040 749 7448

Uuniemi Paula
lähihoitaja, Sosiaalipalvelut
040 861 1058
paula.uuniemi@pelkosenniemi.fi

Vuoni Anne
kotipalvelu, Sosiaalipalvelut
040 746 3159
anne.vuoni@pelkosenniemi.fi

 

Yhteydenottolomake